Vyhledávání

Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Kdo je on-line

We have guests online

Setkání pěstitelů MR v Liberci

Dne 7.května 2005 se uskutečnilo v Liberecké Botanické zahradě "Setkání pěstitelů masožravých rostlin a jiných kuriozit" pořádané společností Darwiniana (www.darwiniana.cz).

Program začal v 10 hodin po registraci členů Darwiniiny valnou hromadou, kde se probíraly věci týkající se chodu společnosti - již jsem také jejím členem. Mezi 11.30 - 12.30 byla pauza na občerstvení a od 12.30 do 14.00 byla v malém sále administrativní budovy velice zajímavá přednáška RNDr. Miloslava Studničky, CSc..

V této hodinu a půl trvající řeči nás pan Studnička seznámil se svojí cestou do Latinské Ameriky, za tamní květenou. Toto zajímavé vyprávění bylo doplněno velice kvalitními fotografiemi z vlastní cesty. Během přednášky bylo možné nejen vidět, ale i slyšet, jak se postupně pan Studnička dostal se svojí skupinou přes Grand Sabanu, okolo místních obyvatel až ke stolové hoře Roraima tepui. Výstup na samotnou horu byl náročný, ale zato bylo k shlédnutí mnoho krásných rostlin - jak masožravých tak i tropických. Na konci jeho cesty, byla objevena nádherná Bublinatka.

Od 14.00 hodin byla s panem Studničkou exkurze již do samotného skleníku botanické zahrady.
Navštívili jsme oddíl masožravých rostlin, které jsme si mohli prohlédnout zblízka, přímo v jejich expozici a tak jsme mohli pořídit velmi krásné fotografie.
Po návštěvě masožravek jsme se všichni odebrali do zadních, návštěvníkům již nepřístupných zásobovacích skleníků, kde byly k vidění další druhy masožravek a také jsme si pořídili velmi mnoho kvalitních fotografií. V tomto skleníku jsou pěstovány druhy Láčkovek, Špirlic, Rosnatek a hlavně Tučnic - všechny fotografie si můžete prohlédnout v každé sekci.

Samozřejmě celá prohlídka byla s patřičným odborným výkladem pana Studničky, který také odpovídal na veškeré dotazy.

Samotná prohlídka skončila asi v 15.30 hod.