Vyhledávání

Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.

Kdo je on-line

We have guests online

Literatura o masožravých rostlinách

Tímto článkem bych Vám chtěl částečně popsat, ale hlavně také doporučit odbornou literaturu s tématikou masožravých rostlin. Krátce se zmíním o obsahu každé knihy.

Masožravé rostliny - Podrobný návod na pěstování

Autor: Kamil Pásek
Nakladatelství: GRADA
Edice: Česká zahrada
Formát: 150×210 mm, 116 stran
Datum vydání: 09.06.2006
ISBN: 80-247-1249-0
EAN: 9788024712499
Cena (cca): 99,- Kč

Kniha je velice dobře napsána nejen pro začínající pěstitele, ale na své si přijdou i ti zkušenější. Kamil Pásek do své publikace zařadil všechny známé druhy masožravých rostlin (Aldrovanka, Byblis, Láčkovice, Darlingtonie...), kterým se podrobně věnuje v jednotlivých kapitolách. Ty obsahují popis rostliny a jejího přírodního stanoviště, pěstování, umístění rostliny, osvětlení, substrátu, teplotě, zálivce, vlhkosti vzduchu a větrání, přesazování a nádoby, krmení a hnojení, choroby a škůdci, nakonec náročnost. Nechybí ani perokresby u jednotlivých druhů. Kniha, jinak černobílá, je doplněna krásnými plně barevnými fotografiemi. Tuto publikaci mohu vřele doporučit.

Masožravé rostliny

Autor: David Švarc
Nakladatelství: SURSUM
Formát:  246x172x15 mm , 180 stran
Datum vydání: květen 2003
ISBN:80-7323-035-6
EAN: 9788073230357
Cena (cca): 223,- Kč

Tato kniha byla jednou z prvních, které vyšly v poslední době. Bohužel nebyla příznivě přijata čtenářskou kritikou a ani profesionálními pěstiteli. Ale i tak Vám může hodně posloužit. David Švarc se zabývá problematikou všech, u nás pěstovaných rostlin. Vyčerpávajícím způsobem popisuje u každého druhu jeho historii, charakteristiku, stanoviště, výskyt, variabilitu a pěstování. Co se týče pěstitelských rad, tak bych Vám spíše doporučil již výše zmíněnou publikaci "Masožravé rostliny - Podrobný návod k pěstování" od Kamila Páska. V knize od Davida Švarce se spíše více dozvíte o stanovišti a charakteristice jednotlivých druhů. Samozřejmě nechybí ani hezká fotogalerie.

Masožravé rostliny

Autor: Martin Zoun
Nakladatelství: Computer Press, a.s.
Formát: 250 mm x 170 mm; 84 str. plnobarevných
Datum vydání: 28. 03. 2006
ISBN: nemá
EAN: 9788025109359
Cena (cca): 144,- Kč

Publikace je určena úplným laikům, začátečníkům, i mírně pokročilým pěstitelům. Najdete zde mnoho hezkých fotografií převážně ze skleníku v botanické zahradě v Liberci. Ty pořídil s laskavým svolením zdejšího pana ředitele RNDr. Miloslava Studničky, CSc. S ním také konzultoval samotný obsah knihy. V té autor popisuje většinu nejběžněji pěstovaných druhů masožravek u nás. Některé části jako je např. "Pěstování a rozmnožování" je napsána pouze všeobecně, jinak se u jednotlivých druhům pozastavuje nad jejich pěstováním, které je podrobněji rozepsáno v každé kapitole. Najdete zde také řadu krásných fotografií.

Masožravé rostliny - objekt badatelů, dobrodruhů a snílků

Autor: RNDr. Miloslav Studnička, CSc.
Nakladatelství: Academia
Formát: 180 × 245 mm; 330 stran plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2006
ISBN: 80-200-1404-7
EAN: 9788020014047
Cena (cca): 395,- Kč

Výborný český botanik, ředitel Botanické zahrady v Liberci pan RNDr. Miloslav Studnička, CSc. se po několika opravdu dlouhých letech rozhodl sepsat všechny své znalosti o masožravých rostlinách, o které se zajímá již desítky let. Publikace na rozdíl od ostatních není psána jako návody na pěstování (u každého druhu je popsán stručný popis pěstování), ale jsou v ní rozepsány jednotlivé rody a druhy masožravek, u kterých jsou detailně rozepsány informace týkající se popsání rostliny, přírodního stanoviště, okolních teplot a nechybí ani vlastní poznámky a výsledky zkoumání.

Publikaci mohu vřele doporučit.